Yageo Group RSBPC1220Z300K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.40%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,071
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.0022uF, 630V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Yageo GroupR82EC1220Z350K
Cap Film 0.0022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC1220DQ50K
Film Capacitor, 2200 pF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC1220AA50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.0022uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Film Capacitor, 2200 pF, 200 V, 400 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
描述
Cap Film 0.0022uF 630V PET 10%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Bulk Automotive AEC-Q200
Radial film capacitor 10% 2.2nF 630V
CAP, 2200PF, 630V, 10%, PET, RADIAL
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD
2.2nF ¡À10% , 5mm 630V 220V 7.2mm*3.5mm*7.6mm
RSBPC1220Z300K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 2200PF, 630V, 10%, PET, RADIAL; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 630V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: RSB Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor T