Yageo Group RSBDC3100Z300K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+27.70%
备用零件
Price @ 1000
Stock
61,843
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3100AA50K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3100DQ50K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupR82DC3100CK50K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
描述
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Capacitor, 100nF, 40VAC, 63VDC, 10%
100nF ¡À10% 5mm 63V 40V 7.2mm*6.5mm