Yageo Group R82DC3100DQ50K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.61%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
6.5024 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupRSBDC3100Z300K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C Bulk
描述
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 100nF, 40VAC, 63VDC, 10%
Kemet R82DC3100DQ50K MKT thin film capacitor 7.2x2.5x6.5 mm 100 pcs