Yageo Group R82EC3150DQ70K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Farnell
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.10%
Capacitance
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E1154KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,100VDC,0.15uF,10%,Blk ST
Cap Film 0.15uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82DC3150DQ60K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3150AA60K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15Uf, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.15uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 150nF, 63VAC, 100VDC, 10%
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Radial R82 63V 0.15muF ±10% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
Film Capacitors 100volts 0.15uF 10%
GENERAL PURPOSE FILM CAPACITORS;
150nF ¡À10% , 5mm 100V 63V 7.2mm*3.5mm*7.6mm
0,15 U 100V |Kemet 82EC3150DQ70K