Yageo Group R82DC3150DQ60K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
+1.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E2154KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E1154KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,100VDC,0.15uF,10%,Blk ST
Yageo GroupR82EC3150DQ70K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.15uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 150nF, 40VAC, 63VDC, 10%
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.15 ╡F;Tol 10%;Vol-Rtg 63;Radial
GENERAL PURPOSE METALLIZED POLYESTER FILM CAPACITOR
MKT Capacitor 150nF 63V 10% P5 Taped
CAP FILM 0.15UF 10% 63VDC RADIAL
Radial R82 63V 0.15muF ±10% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
150nF ¡À10% 5mm 7.2mm*2.5mm*6.5mm
0,15 U 63V |Kemet 82DC3150DQ60K