Yageo Group R82EC3150DQ70J
Cap Film 0.15uF 100V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.11%
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3150AA60J
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3150DQ60J
PanasonicECQ-E2154JB
Cap Film 0.15uF 250V PET 5% (7.9 X 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.15uF 100V PET 5% (7.3 X 3 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
描述
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15Uf, Through Hole Mount
Film Capacitor, 0.15 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
CAP, 0.15UF, 100V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.15µF; Voltage Rating:100V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R82 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)