Yageo Group R82DC3150AA60J
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.604 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H154JL
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupRSBDC3150DQ00J
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 150nF, 40VAC, 63VDC, 5%
CAPACITOR;METALLIZED POLYESTER FILM;0.15 UF;63 VDC;5 %
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL
Radial R82 63V 0.15muF ±5% 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
150nF ¡À5% , 5mm 63V 40V 7.2mm*2.5mm*6.6mm
0,15 U 63V |Kemet 82DC3150AA60J