Yageo Group R82DC3220AA60K
Film Capacitor, 0.22 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
数据表和文档
element14 APAC
ODG (Origin Data Global)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
6.5024 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.22uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.22uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQV1H224JL
Cap Film 0.22uF 50V 5% (7.3 X 4.8 X 5.5mm) Radial 5mm 105C Bulk
PanasonicECQV1H224JL3
Cap Film 0.22uF 50V PET 5% (7.3 X 4.8 X 5.5mm) Radial 5mm 105C Ammo
PanasonicECQ-V1H224JL5
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount, 2919
描述
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22Uf, Through Hole Mount
Cap Film 0.22uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 220nF, 40VAC, 63VDC, 10%
Cap Film 0.22uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL / 0.22 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
CAP, 0.22µF, 63V, 10%, PET, RADIAL; Capacitance:0.22µF; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:±