Panasonic ECQ-V1H224JL5
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount, 2919
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页17 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Master Electronics
Jameco
备用零件
Price @ 1000
Stock
20
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
Introduction Date2000-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
相关零件
Yageo GroupR82DC3220AA60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3220Z360J
Cap Film 0.22uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.22uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupR82DC3220DQ60J
描述
Cap Film 0.22uF 50V PET 5% (7.3 X 4.8 X 5.5mm) Radial 5mm 105°C T/R
CAPACITOR, POLYESTER METALLIZED, CAP 0.22 UF, TOL 5%,VOL-RTG 50 VDC, RADIAL, STR, T&R
CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC RADIAL / 0.22 µF Film Capacitor 50V Polyester, Metallized - Stacked Radial
CAPACITOR POLY FILM, 0.22UF, 50VDC, ±5%, RAD; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:50VDC; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm ;RoHS Compliant: Yes