Yageo Group R82DC3150CK60J
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Stock
2,498
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Film 0.15uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H154JL
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-V1H154JL3
Cap Film 0.15uF 50V PET 5% (7.3 X 4.4 X 5.5mm) Radial 5mm Ammo Pack
Yageo GroupR82EC3150DQ70J
Cap Film 0.15uF 100V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Yageo GroupR82EC3150AA70J
Cap Film 0.15uF 100V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
描述
Radial film capacitor 5% 150nF 40V
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL
R82DC3150CK60J, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,15 U 63V |Kemet R82DC3150CK60J