Yageo Group R82DC3100Z350K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
数据表和文档
Newark
TME
3 个月趋势:
-13.76%
Stock
53,146
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupRSBDC3100Z300K
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100°C Bulk
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 2810
描述
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 100nF, 40VAC, 63VDC, 10%
CAP, 0.1UF, 63V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R82 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Terminals
FILM CAP, 0.1UF, 63V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PET Stacked; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(AC):40V; Voltage(DC):63V; Capacitor Mounting:Through Hole RoHS Compliant: Yes