Yageo Group R82DC3100Z350J
Cap Film 0.1uF 63V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Farnell
LKR
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.48%
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.604 mm
6.604 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H104JL3
Cap Film 0.1uF 50V PET 5% (7.3 X 4 X 5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Yageo GroupRSBDC3100AA00J
Cap Film 0.1uF 63V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQV1H104JL
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 100nF, 40VAC, 63VDC, 5%
CAP, 0.1µF, 63V, 5%, PET, RADIAL; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%;