Yageo Group R76QN31004030J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+41.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
73,969
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
18.5928 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupR75RN31004030J
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HC3B104JA
Cap Film 0.1uF 1250V PP 5% (26.5 X 11 X 20.5mm) Radial Wound 22.5mm 110C Automotive Bulk
Yageo GroupR75QN31004000J
描述
0.1 µF FILM CAPACITOR 600V 1000V (1KV) POLYPROPYLENE (PP), METALLIZED RADIAL
Cap Film 0.1uF 1000V PP 5%( 26.5 X 10 X 18.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 0.011 Ohm 110C Automotive AEC-Q200 Bulk
Radial FILM CAPACITOR R76 600V 0.1muF ±5% 1.043Lx0.394W 26.50mmx10.00mm