Yageo Group R76PN3100SE30J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
+14.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,365
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
15.0876 mm
15.0876 mm
15.0876 mm
相关零件
PanasonicECW-F2W104JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W104JQ
PanasonicECW-FD2W104J4
Yageo GroupR75PI3100AA30J
描述
Radial FILM CAPACITOR R76 400V 0.1muF ±5% 1.043Lx0.236W 26.50mmx6.00mm
Power Film Capacitor, 0.1 uF, 400 V, 630 V, ± 5%, Double Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
CAP, 0.1UF, 630V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:630V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R76 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)