Yageo Group R76PN31004030J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+162%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,174
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
15.0876 mm
15.0876 mm
15.0876 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR75PI31004030J
PanasonicECW-FA2J104JQ
Ecwf(A), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FA2J104JQ
PanasonicECW-FA2J104JB
Cap Film 0.1uF 630V PP 5% (18.2 X 5.2 X 15.4mm) Radial 7.5mm 105C Bulk
Yageo GroupPHE450MB6100JR06
描述
Double Metallized Polypropylene Film Capacitor, 100nF, 400VAC, 630VDC, 5%
Cap Film 0.1uF 630V 400V PP 5% (26.5 X 6 X 15mm) Dipped Radial 22.5mm 105°C Bulk
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR R76 400V 0.1muF ±5% 1.043Lx0.236W 26.50mmx6.00mm
Cap Film 0.1uF 630V PP 5%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 0.011 Ohm 110C Bag Automotive AEC-Q200
Cap, 0.1Μf, 630V, 5%, Pp, Radial; Capacitance:0.1Μf; Voltage Rating:630V; Capacitor Dielectric Type:Pp (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R76 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radialrohs Compliant: Yes |Kemet R76PN31004030J