Yageo Group R46KI3470JBM1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+1306%
Stock
7,405
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
18.9992 mm
18.9992 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECWFE2J474K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463N347000N0K
Yageo GroupR463N347050N0K
Yageo GroupR463I347050M1K
PanasonicECWFE2W474K
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W474K4
描述
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 0.47muF ±10% 0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
Cap Film Suppression X2 0.47uF 560VDC/275VAC PP 10%( 18 X 11 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 110C Bag
CAP MET FILM 0.47UF 275VAC +/-10% PP MKP RADIAL
CAP FILM 0.47UF 10% 560VDC RAD
470nF ¡À10% , 15mm 560V 275V 18mm*11mm*19.1mm
R46KI3470JBM1K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,47 U 275V |Kemet R46KI3470JBM1K
SUPPRESSION CAP, 0.47UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.47µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 275V Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolera