Yageo Group R463I33305002K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Farnell
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+261%
Stock
10,354
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
18.5928 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECWFE2J334K
Yageo GroupR71VI33304030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463N333000N0K
PanasonicECW-FE2J334KA
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
PanasonicECW-FD2W334K4
ECWF(D), MET POLYPROP FILM CAP, RAD LEAD / 450VDC,0.33UF,10% LS=7.5 T&A CRMP
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 330nF, 310VAC, 630VDC, 10%
描述
Radial FILM CAPACITOR R46 310V 0.33muF ±10% 0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
Cap Film Suppression X2 0.33uF 630VDC/310VAC PP 10% (18 X 7.5 X 18.5mm) Radial Wound 15mm 110C Bag
CAPACITOR, 0.33µF, 10%, PP, RADIAL; Capacitance:0.33µF; Suppression Class:X2; Product Range:R46 310V Series; Voltage Rating X:310V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; dv/dt Rating:400V/µs; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:110°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Voltage Rating VAC:310V