Yageo Group ELG477M250AR3AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (Wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470Uf,
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet24 页2 年前
Datasheet1 页1 年前
Datasheet1 页1 年前
IHS
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,287
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Chassis Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.5 A
1.6 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 10 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 3333
PanasonicECE-C2EB471DA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1400mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH251VNN471MP50T
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20%( 22 X 50mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1570mA 2000h 105C
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 250 V, ± 20%, Snap-In
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 1550mA 2000h 105C Bulk
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (25 X 35mm) Snap-In Aluminum Cylindrical Can 160 mOhm 1500mA 2000hr 105°C Bulk
Avnet Japan
Electrolytic Capacitor, Snap-In, Elg Series, 470 F, 20%, 250 V, 25 Mm, 0.16 Ohm Rohs Compliant: Yes |Kemet ELG477M250AR3AA