Nichicon LAQ2D471MELZ40
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
423 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.45 A
1.5 A
1.5 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
40.005 mm
40.005 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
PanasonicECE-C2EB471DA
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1400mA 3000h 105°C Bulk
NIC ComponentsNRLM471M400V35X45F
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 2390mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
NIC ComponentsNRLMW471M200V25X35F
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1400mA 2000h 105C Bulk
描述
卤20% 1.45A@120Hz 10mm 200V 470uF Plugin,D22xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LAQ2D471MELZ40
105degC Permissible Abnormal Voltage, Smaller-sized Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 200 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH