Yageo Group C410C474K5R5TA
410 C 470NF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +125DEGC, X7R Dielec, +/-10%
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2008-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC330C474K5R5TA
C330 C 470NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C474K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.47uF X7R 10% LS=2.54mm
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.47uF X7R 10% LS=5.08mm
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
卤10% 50V 470nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
描述
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 0.47Uf X7R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Axial 125°C Bulk