TDK FK26X7R1H474K
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet22 页13 年前
Newark
Electro Sonic
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK26X7R1H474K 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
22
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
6 mm
6 mm
6 mm
Introduction Date2006-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount, 1812
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.47uF 50volts X7R +/-10%
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount, 2214
CERAMIC CAPACITOR Radial ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 470nF 50V
CERAMIC CAPACITOR, 0.47UF, 10%, 50V, RAD; CERAMIC CAPACITOR, 0.47UF, 10%, 50V, RADIAL; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: FK Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Packaging: Each