Yageo Group C315C474K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 0.47Uf X7R 10% Ls=2.54Mm
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+69.42%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2008-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Yageo GroupC410C474K5R5TA
410 C 470NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.47uF 50volts X7R +/-10%
Yageo GroupC330C474K5R5TA
C330 C 470NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVX12065C474KAT2A
50V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125C Bulk
CAPACITOR, CERAMIC, CAP .47UF, TOL 10%, RADIAL, 50V, DIELECTRIC X7R
Conformally Coated Radial Ceramic Capacitors 50volts 0.27uF 10% X7R
Cap, Mlcc, X7R, 0.47Uf, 50V, Radial; Capacitance:0.47Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:2.54Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Kemet C315C474K5R5TA