Yageo Group C317C101K2R5TA7301
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 100pF X7R 10% LS=5.08mm
数据表和文档
3 个月趋势:
-5.06%
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,995
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Yageo GroupC315C101K2R5TA
315 C 100PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C101K5R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC315C101M2R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Radial CERAMIC CAPACITOR GoldMax 300Comm X7R 200V 100pF ±10% X7R
CAP, 100PF, 200V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 200V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5.08m