Yageo Group C315C101K5R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+41.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Yageo GroupC317C101K5R5TA
Yageo GroupC317C101K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 100pF X7R 10% LS=5.08mm
Yageo GroupC317C101K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 100Pf X7R 10% Ls=5.08Mm
描述
Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125C Bulk
Radial CERAMIC CAPACITOR GoldMax 300Comm X7R 50V 100pF ±10% X7R
CAP, 100PF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 50V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 2.54mm;