Yageo Group C1812C225K1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 2.2uF X7R 1812 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Datasheet4 页0 年前
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+14.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm