Yageo Group C1206C225K4RALTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 2.2uF X7R 1206 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
Arrow Electronics
Farnell
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1 mm
1 mm
1 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-04-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
1206 2.2 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.2uF 10% X7R 16V 1206 Blister T/R
25V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 2.2 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX1206YC225KAT2A
16V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 2.2uF 16V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
CAP CER 2.2UF 16V 10% X7R 1206
1206 (3216Metric) SMD Comm X7R SnPb 16V 2.2muF ±10% X7R