Yageo Group C1206C103K2RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 0.01uF X7R 1206 10% AEC-Q200
数据表和文档
Farnell
Datasheet26 页2 年前
Datasheet1 页5 年前
Datasheet24 页6 年前
Datasheet1 页8 年前
Upverter
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
250V 10nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS