Yageo Group C0805X473K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Datasheet24 页7 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.83%
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C473K5RACTU
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200