KYOCERA AVX 08055C473JAT2A
0805 47 nF 50 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+54.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C473K5RACTU
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
KYOCERA AVX0805YC473KAT2A
0805 47 nF 16 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.047uF 10% X7R 50V 0805 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.047uF X7R 0805 10%
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC 0805X7R .047uF 5% 50 Volt
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
CAPACITOR;CERAMIC;CAP 0.047 UF;TOL 5%;VOL-RTG 50 VDC;SMT;0805;X7R;TAPE & REEL
Ceramic Capacitors; 08055C473JAT2A; AVX; 0805; 47 nF; 50 V; X7R
CAP, 0.047µF, 50V, 5%, X7R, 0805, REEL
Ceramic Capacitor 47nF, 50V, 0805, ±5 %
CERAMIC CAPACITOR 0.047UF 50V, X7R, 5%, 0805, FULL REEL; Capacitance:0.047µF; Voltage(DC):50V; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- RoHS Compliant: Yes