Yageo Group C0805C472K5RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
26,516
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KBANNNC
50V 4.7nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 4700 Pf, - 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KBANNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 4.7nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KCANNNC
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
250V 4.7nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor 4.7nF, 50V, 0805, ±10 %
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805