Murata GRM216R71H472KA01D
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 4700 Pf, - 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
EOL
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页16 年前
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
Ciiva
TME
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
600 µm
600 µm
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-03-19
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2021-12-31
LTD Date2022-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 4.7nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 4700 pF 50 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KBANNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KB65PND
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KBANNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 4.7nF, Surface Mount, 0805 inch
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0047uF 10% X7R 100V 0805 Paper T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 2012M/0805
Cap, Ceramic, SMT, 0805, 0.0047uF, X7R, 50V, +/-10%,<CA
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 4.7nF ±10% 50V X7R
CAP, 4700PF, 50V, 10%, X7R, 0805, REEL; Capacitance: 4700pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: GRM Series; Operating T