Yageo Group C0805C471K2RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 470pF X7R 0805 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.65%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,121
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
0805 470 pF 250 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor