Yageo Group C0805C224K4RAC7210
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.22uF X7R 0805 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
83,076
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX0805YC224K4T2A
0805 220 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B224KOCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX0805YC224KAT2A
16V 220nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 0.22 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
25V 220nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
ceramic capacitor 16V 220nF 10% 30ppm/C
220nF ¡À10% X7R 16V 0805 2mm*1.25mm*1.25mm
.220Uf 16.0V Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C224K4RAC7210