KYOCERA AVX 08051A161JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 160pF C0G 0805 5% Tol
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页16 年前
Newark
Garrett
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-01-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
0805 160 pF 100 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C161J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 160pF C0G 0805 5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 0805
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00016uF, Surface Mount, 2012M/0805
Samsung Electro-MechanicsCL21C161JBANNNC
Cap Ceramic 160pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Cardboard T/R
KYOCERA AVX08051A151JAT2A
0805 150 pF 100 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 160pF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C T/R
CAP CER 160PF 100V C0G/NP0 0805
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:160pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:100VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0805; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes