Yageo Group C0603C391K5RACAUTO
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,884
Authorized Distributors
5
Capacitance
390 pF
390 pF
390 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %