TDK C1608CH1H391K080AA
Cap Ceramic 390pF 50V CH 10% SMD 0603 85°C Punched Paper T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B391KB8NNNC
50V 390pF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B391KB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 390pF, Surface Mount, 0603 inch
50V 390pF C0G 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 390pF C0G 0603 10%
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=390pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, CH, 60ppm/Cel TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0603
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 391, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
General Purpose MLCC, 0603, CH, 50V, 390pF, 10%, 0.80mm