Yageo Group C0603C222K5RACAUTO
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 / 2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNNC
50V 2.2nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B222KB8NNND
100V 2.2nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; KEMET; C0603C222K5RACAUTO; 2.2 nF; 0603; 50 V; 50 V
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.2nF ±10% 50V X7R
SMD MLC Capacitor 2,2nF 50V 10% X7R 0603