Yageo Group C0603C103M5RACAUTO
50V 10nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
3 个月趋势:
+345%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-07-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B103MB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 50 V, ± 20%, X7R, 0603 [1608 Metric]
KYOCERA AVX06035C103MAT4A
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
100V 10nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035C103M4T2A
0603 100000 pF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Avnet Japan
Ceramic Capacitors; C0603C103M5RACAUTO; KEMET; 10 nF; 0603; 50 V; 1.6 mm
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 10nF ±20% 50V X7R