Infineon SPB20N60S5ATMA1
Trans MOSFET N-CH 600V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页21 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MOSFET N-CH 600V 23A D2PAK / N-Channel 600 V 23A (Tc) 227W (Tc) Surface Mount D²PAK (TO-263)
STMicroelectronicsSTB27NM60ND
N-channel 600 V, 0.13 Ohm, 21 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) in D2PAK
E Series N-Channel 600 V 0.18 O 86 nC Surface Mount Power Mosfet - D2PAK
STMicroelectronicsSTB28N60M2
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 22 A MDmesh M2 Power MOSFETs in D2PAK package
STMicroelectronicsSTB28NM60ND
N-channel 600 V, 0.120 Ohm typ., 24 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) in D2PAK package
Single N-Channel 600 V 0.176 Ohm 84 nC 227 W Silicon Mosfet - TO-263-3
Trans MOSFET N-CH 500V 21A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R / MOSFET N-CH 560V 21A TO-263
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 20.7 A, 0.19 ohm, TO-263 (D2PAK), Surface Mount
InfineonIPB65R190C6
MOSFET N-CH 650V 20.2A D2PAK / N-Channel 650 V 20.2A (Tc) 151W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
描述
Mosfet, N Channel, 600V, 20A, To-263; Transistor Polarity:n Channel; Continuous Drain Current Id:20A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.16Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:4.5V Rohs Compliant: Yes