Infineon SPB21N50C3ATMA1
Trans Mosfet N-ch 500V 21A 3-PIN(2+TAB) D2PAK T/r / Mosfet N-ch 560V 21A TO-263
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页21 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH 600V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
MOSFET N-CH 600V 23A D2PAK / N-Channel 600 V 23A (Tc) 227W (Tc) Surface Mount D²PAK (TO-263)
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 20.7 A, 0.19 ohm, TO-263 (D2PAK), Surface Mount
E Series N-Channel 600 V 0.18 O 86 nC Surface Mount Power Mosfet - D2PAK
Trans MOSFET N-CH 500V 19A 3-Pin(2+Tab) D2PAK
描述
Power Field-Effect Transistor, 21A I(D), 500V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Replacement for 500V CoolMOS™ C3 is CoolMOS™ P7.500V CoolMOS™ C3 is Infineon's third series of CoolMOS™ with market entry in 2001. C3 is the "working horse" of the portfolio.
MOSFET, N-CH, 500V, 21A, TO-263-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:21A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(on):0.16ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Pow
MOSFET, N, TO-263; Transistor Type:Power MOSFET; Transistor Polarity:N; Voltage, Vds Typ:560V; Current, Id Cont:21A; Resistance, Rds On:0.19ohm; Voltage, Vgs Rds on Measurement:10V; Voltage, Vgs th Typ:3V; Case Style:TO-263; Termination Type:SMD; Temperature, Operating Range:-55°C to +150°C