Infineon IPW60R120C7XKSA1
MOSFET N-CH 600V 19A TO247-3 / N-Channel 600 V 19A (Tc) 92W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTW33N60DM2
N-channel 600 V, 0.110 Ohm typ., 24 A MDmesh DM2 Power MOSFET in TO-247 package
Trans MOSFET N-CH 600V 22A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTW28N60M2
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 22 A MDmesh M2 Power MOSFETs in TO-247 package
STMicroelectronicsSTW20NM60
N-Channel 600V - 0.25Ohm - 20A TO-247 MDmesh™ POWER MOSFET
INFINEON IPW60R190P6Power MOSFET, N Channel, 20.2 A, 600 V, 0.171 ohm, 10 V, 4 V
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 23.8 A, 0.14 ohm, TO-247, Through Hole
描述
Mosfet, N-Ch, 600V, 19A, To-247-3 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPW60R120C7XKSA1
Power Field-Effect Transistor, 19A I(D), 600V, 0.12ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247