Infineon IPL65R230C7AUMA1
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 10 A, 0.204 ohm, VSON, Surface Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页0 年前
3 个月趋势:
+6.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
供应链
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
MOSFET Transistor, N Channel, 11 A, 650 V, 0.199 ohm, 10 V, 3.5 V
MOSFET N-CH 650V 11A D2PAK / N-Channel 650 V 11A (Tc) 63W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
Trans MOSFET N-CH 550V 12A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
STMicroelectronicsSTL19N65M5
N-channel 650 V, 0.215 Ohm typ., 12.5 A MDmesh M5 power MOSFET in a PowerFLAT 8x8 HV package
STMicroelectronicsSTD16N65M5
N-channel 650 V, 0.230 Ohm typ., 12 A MDmesh M5 Power MOSFET in DPAK pakage
STMicroelectronicsSTB16N65M5
N-channel 650 V, 0.230 Ohm typ., 12 A MDmesh M5 Power MOSFET in D2PAK package
描述
Trans MOSFET N-CH 650(Min)V 10A 4-Pin VSON T/R
Avnet Japan
67W 20V 4V 20nC@ 10V 1N 650V 230m¦¸@ 10V 996pF@ 400V VSON-4 , 8mm*8mm*1.1mm
Power Field-Effect Transistor, 10A I(D), 650V, 0.23ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
700V 10A 230mΩ 67W 4V 1 N-Channel VSON-4(8x8) MOSFETs ROHS
650V CoolMOS™ C7 Power Transistor
IPL65R230 - 650V AND 700V COOLMO
MOSFET, N-CH, 650V, 10A, VSON-5; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 10A; Drain Source Voltage Vds: 650V; On Resistance Rds(on): 0.204ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.5V; Power Dissipation Pd: 67W; Transistor Case Style: VSON; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: CoolMOS C7 Series; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)