Infineon IPD90N03S4L02ATMA1
30V, N-Ch, 2.2 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T2, PG-TO252-3, RoHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页18 年前
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.74%
符号封装
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginMalaysia, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTD155N3LH6
N-channel 30 V, 0.0024 Ohm, 80 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in DPAK package
79W(Tc) 20V 2.2V@ 250¦ÌA 38nC@ 10 V 1N 30V 4m¦¸@ 30A,10V 90A 3.9nF@15V TO-252
onsemiFDD6685
P-Channel PowerTrench® MOSFET, 30V, -40A, 20mΩ
N-channel MOSFET Transistor, 40 A, 30 V, 3-pin PG-TO-252-3-11
onsemiFDD6630A
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 30V, 21A, 35mΩ
onsemiFDD6690A
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 30V, 46A, 12mΩ
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 30V 90A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 30V, 0.0022ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA
MOSFET, N CH, 30V, 90A, TO-252-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:90A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(on):0.0018ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.5V; P
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Package (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: Low switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; Robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T 40V addresses to small loads control switching (3-phase and H-bridge motors, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control).; Body applications