Infineon IPD50N10S3L16ATMA1
100V, N-Ch, 15 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T, PG-TO252-3, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页14 年前
IHS
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.97%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2008-02-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TRANSISTOR, HEXFET POWER MOSFET, N-CHANNEL, 100V , 63A, 13.9MOHM MAX, D-PAK
InfineonIRFR4510PBF
Benefits: RoHS Compliant | Target Applications: AC-DC; Battery Operated Drive; Lighting LED
IPD60N10S4L Series 100 V 60 A OptiMOSTM-T2 Power-Transistor - PG-TO-252-3-313
N-Channel MOSFET, UltraFET® Trench, 100V, 44A, 28mΩ
N-Channel 75 V 50 A 16 mOhm Surface Mount PowerTrench Mosfet TO-252AA
N-Channel UltraFET® Trench MOSFET, 75V, 50A, 13mΩ
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 100V 50A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 100V, 0.0199ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N CH, 100V, 50A, TO-252-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 50A; Drain Source Voltage Vds: 100V; On Resistance Rds(on): 0.0125oh; Available until stocks are exhausted Alternative available
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting