Infineon IPB049NE7N3GATMA1
Trans MOSFET N-CH 75V 80A 3-Pin(2+Tab) TO-263
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2009-05-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-09-30
相关零件
Trans MOSFET N-CH 80V 80A 3-Pin(2+Tab) TO-263
Trans MOSFET N-CH 60V 90A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
167W 20V 2.2V 59nC@ 4.5V 1N 60V 3.4m¦¸@ 10V 90A 10nF@ 30V TO-263 , 10mm*9.25mm*4.4mm
N-Channel 60 V 7 mOhm Surface Mount PowerTrench Mosfet D2PAK-3
描述
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 75V, 0.0049ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
MOSFET, N-CH, 75V, 80A, TO-263-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:80A; Drain Source Voltage Vds:75V; On Resistance Rds(on):0.0044ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.1V; P
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications. Based on the leading 80V technology these 75V products feature simultaneously lowest on-state resistances and superior switching performance.