Infineon IPB037N06N3GATMA1
Trans MOSFET N-CH 60V 90A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet11 页15 年前
IHS
element14 APAC
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+63.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2008-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
OptiMOS™3 Power-Transistor Features Ideal for high frequency switching and sync. rec.
Transistor MOSFET N-Channel 60V 100A 7-Pin TO-263 T/R
167W 20V 2.2V 59nC@ 4.5V 1N 60V 3.4m¦¸@ 10V 90A 10nF@ 30V TO-263 , 10mm*9.25mm*4.4mm
N-Channel 60 V 7 mOhm Surface Mount PowerTrench Mosfet D2PAK-3
Power MOSFET, P Channel, 60 V, 55 A, 0.015 ohm, TO-263 (D2PAK), Surface Mount
P-Channel Power MOSFET, QFET®, -60 V, -27 A, 70 mΩ, D2PAK
描述
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 60V, 0.0037ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
OptiMOS™ 60 V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger.In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.