Infineon BSZ100N03MSGATMA1
2.1W 16V 1V 8.3NC@ 4.5V, 17NC@ 10V 1N 30V 9.1M¦¸@ 10V 40A 1.3NF@ 15V Son , 3.3MM*3.3MM*1.1MM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页15 年前
Datasheet11 页4 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-10-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 3mm X 3mm PQFN package, PQFN 3X3 8L, RoHS
onsemiFDMS3660S
Transistor MOSFET Array Dual N-CH 30V 60A/145A 8-Pin Power 56 T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 10A Ta 32A Tc 75A 1.87W 1.3ns
Single N-Channel 30 V 8.7 mOhm 12 nC HEXFET® Power Mosfet - PQFN-5 x 6 mm
Single N-Channel 30 V 6 mOhm 15 nC HEXFET® Power Mosfet - PQFN 3.3 x 3.3 mm
onsemiFDD8780
PowerTrench® MOSFET, N-Channel, 25V, 35A, 8.5mΩ
描述
Trans MOSFET N-CH 30V 10A 8-Pin TSDSON EP T/R
10 A 30 V 0.0114 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET
Power Field-Effect Transistor, 10A I(D), 30V, 0.0114ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-CH 30V 10A/40A 8TSDSON
BSZ100N03 - 12V-300V N-CHANNEL P
MOSFET, N CH, 40A, 30V, PG-TSDSON-8; Transistor Polarity:N Channel; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(on):7.3mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:30W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:PG-TSDSON; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:40A; Power Dissipation Pd:30W; Transistor Type:Power MOSFET; Voltage Vgs Max:20V
Ultra low gate and output charge, together with lowest on-state resistance in small footprint packages, make OptiMOS™ 25V the best choice for the demanding requirements of voltage regulator solutions in servers, datacom and telecom applications. OptiMOS™ 30V products are tailored to the needs of power management in notebook by improved EMI behavior, as well as increased battery life. Available in halfbridge configuration (power stage 5x6)