Fujitsu FTR-P3CN012W1
Electromechanical Relay 12VDC 240Ohm 35A SPDT (17.4x7.2x13.5)mm THT Power Relay
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页9 年前
Datasheet9 页19 年前
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Fujitsu FTR-P3CN012W1 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2023-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power Relay 12VDC 25A SPDT(15.5mm 12.1mm 13.7mm) THT Automotive
Power Relay 12VDC 35A SPDT/SPDT(17.4x14.2x13.5)mm THT Automotive
RELAY, AUTOMOTIVE
Schneider ElectricW9AS5D22-12
General Purpose Relays SPDT MINATURE 12V
描述
POWER/SIGNAL RELAY SPDT MOMENTARY 0.05A (COIL) 12VDC (COIL) 600mW (COIL) 35A (CONTACT) 16VDC (CONTACT) THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT
Relay SPDT 25A 12V 240R