TDK B72220S2381K101
B722 Series 505 V 385 Vrms 1025 V Clamp 10 kA 450 pF AdvanceD Leaded Varistor
数据表和文档
TDK
Datasheet35 页8 年前
Future Electronics
element14 APAC
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Varistor, radial, VV 680 V, 10000 A, 560 V (DC), 420 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 273 J
Varistor, radial, VV 750 V, 10000 A, 615 V (DC), 460 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 300 J
LittelfuseV20E440P
UltraMOV® Series 585 VDC 440 V RMS 1180 V Clamp 10000 A 500 pF Radial Varistor
LittelfuseV20E420P
UltraMOV® Series 560 VDC 420 V RMS 1120 V Clamp 6500 A 600 pF Radial Varistor
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 380pF 100A; Clamping 1240V; Varistor 750V
LittelfuseV20E320P
VARISTOR, CIRCUIT PROTECTION, 320VRMS, 840V, 10000A, METAL OXIDE, 750PF, RADIAL
描述
Bulk 1 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.025kV 100A 21.5mm 1W
Var MOV 385VAC/505VDC 10000A 620V Thru-Hole Radial Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=385Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=10000A
620V 10KA 1 558V 682V 505V 385V 273J 600pF@1kHz 25.5mm*7.6mm*7.6mm
TVS Varistor, 385 VAC, 505 VDC, B722 AdvanceD, 1.025 kV, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Advanced Leaded Varistor 385V 505V 10kA
RS APAC
558V~682V Radial Leaded Varistors ROHS
505V 385V 620V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 273J, Through Hole Mount
Varistor, Mov, 1.025Kv, Disc 20Mm; Voltage Rating Vac:385V; Voltage Rating V Dc:505V; Product Range:B722 Advanced Series; Clamping Voltage Vc Max:1.025Kv; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor (Mov); Peak Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S2381K101