EPCOS B72220S0461K101
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 380pF 100A; Clamping 1240V; Varistor 750V
Production
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
element14 APAC
Ciiva
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.68%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72220S0461K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
B722 Series 516 V 460 Vrms 1240 V Clamp 8000 A 500 pF StandarD Leaded Varistor
LittelfuseV575LA80BP
LA Series 730 VDC 575 V RMS 1410 V Clamp 6500 A 450 pF Radial Lead Varistor
Epcos S14 Series Disc Varistor 300pF 6000A; Varistor 820V
B722 Series 670 V 510 Vrms 1335 V Clamp 6500 A 340 pF StandarD Leaded Varistor
LittelfuseV575LA80BPX10
Radial Varistor 20Mm Rohs/Lead Free/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Littelfuse V575LA80BPX10
LittelfuseV480LS80BP
LS Series 640 VDC 480 V RMS 1160 V Clamp 6500 A 550 pF Radial Lead Varistor
描述
Var MOV 460VAC/615VDC 8000A 750V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.24kV 100A 20mm 10%
750V 8KA 1 675V 825V 615V 460V 195J 660pF@1kHz 26mm*6.8mm*26mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=460Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=8000A
Varistor Metal Oxide 500pF 100A 750V Through Hole
675V~825V 8kA Radial Leaded Varistors ROHS
Varistor, 195J, Through Hole Mount
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K460 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 615 V Energy: 195 J Surge current: 6.5 kA
VARISTOR, 195J, 460VAC; Voltage Rating VAC: 460V; Voltage Rating V DC: 615V; Product Range: B722 Series; Clamping Voltage Vc Max: 1.24kV; Varistor Case Style: Disc 20mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Cu